Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: kam prvnííí???  (Přečteno 29967 krát)
gabra



Karma: 1
Příspěvků: 10


« : Září 09, 2011, 07:25:28 pm »

 ...zdravim vsechny ..

skoncila jsem jako aupairka ...jsem tudis v mnichove odhlasena ..ted jsem si nasla konecne byt ..a dokonce i praci (pokud projdu zkusebnim dnem) ...

  Co???  ma otazka je, kam musim jako 1.jit  ...vim ze je to nekolikrat omleta otazka ..ale jak jsem toho uz tak moc precetla .. tak jsem jiz sama zmatena ..přihlasit se? nebo vyzvednout steuerkarte? nebo rentnerausweis?

.. dekuji moc za pripadne odpovedi : )
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 10, 2011, 10:59:23 am »

Kreisverwaltungsreferat (KVR) - přihlásit se, popř. změnit adresu
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Září 10, 2011, 11:06:10 am »

Pokud jsi jako au-pair pracovala dele nez sest mesicu, pravdepodobne ses v Cesku musela odhlasit z pojistovny (pojisteni ti platila hostitelska rodina). Takze by nebylo od veci v prvni rade urovnat tyhle nalezitosti - nejake zdravotni pojisteni mit musis.  
Co myslis pod Rentnerausweis? Ten dostanes...s nastupem do duchodu..? Mrknutí Sozialversicherungsausweis? SVA a LSK se resi obvykle s nastupem do prvniho zamestnani, tvuj zamestnavatel (-pokud je trochu seriozni) ti rekne, nebo uz rekl, jake dokumenty od tebe potrebuje. Muzes to vyrizovat nezavisle na sobe, ja bych s tim nelenila, protoze treba s SVA to docela trva...
Na tvem miste bych se v prvni rade prihlasila na KVR, tim urcite nic nepokazis. Mrknutí
Zaznamenáno
gabra



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Září 12, 2011, 12:27:11 pm »

DĚKUJI MOC OBOUM ..JSEM JIZ PRIHLASENA ...TED TEN ZBYTEK ....MUSIM NA Fu ABYCH DOSTALA STEUERKARTE ...PAK KRANKERVERSICHERUNG ..ABYCH DOSTALA RENTNERNUMMER ..NEBO AUSWEIS..JA NEVIM NECO TAKOVEHO ..JSEM SE DNES NECHALA INFORMOVAT ..TAK NEVIM BJETKO ... Mrknutí ALE MOC VAM DEKUJI ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy