Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: jobcenter mě poslalo pro povolení k pobytu  (Přečteno 149478 krát)
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #15 : Květen 30, 2018, 11:48:35 am »

jirike.....hrozně moc děkuji za pomoc a povzbuzení......děkuji
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #16 : Červen 11, 2018, 10:56:53 am »

dnes mi přišlo rozhodnutí.....socialní davky mi zamítli protože zde nežiji 5 let takže mi nezaplatí ani zdravotní pojištovnu
......zajmavé je že jedno na jednom jobcentru mi řeknou že mohu dostat dávky a na druhém ne.....
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #17 : Červen 11, 2018, 11:41:36 am »

Ti v jobcenter vubec nic nerozhoduji… to dela jejich "Leistungsabteilung" a to je zajimava skupinka kterym clovek ani nemuze primo zavolat. Tak mas ale moznost se odvolat ne?  Jo kdyz odmitnou opravneni tak odmitnou take pojisteni.... vse nebo nic.
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #18 : Červen 11, 2018, 12:06:00 pm »

ted musím do práce čeka mě vyndavaní šroubu a k tomu potřebuji pojištění....hold si tam ty šrouby necham dýl no. každopadně jsem napsala na jeden kontakt co jsem zde získala a čekam co mi napíšou to odvolaní taky zkusím.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #19 : Červen 12, 2018, 06:00:35 am »

dnes mi přišlo rozhodnutí.....socialní davky mi zamítli protože zde nežiji 5 let takže mi nezaplatí ani zdravotní pojištovnu
......zajmavé je že jedno na jednom jobcentru mi řeknou že mohu dostat dávky a na druhém ne.....

Jo, 5let potřebuješ k získání občanství, ale ne k práci a zdravotnímu pojištění a taky ne k přihlášení na pracak nebo socialku.
Tam jsou zcela jiné lhůty.

Pokud nemáš pojištění okamžitě si udělej VZP/AOK kartičku v ČR s tím že doprovázís partnera, aby si mohla čerpat  (vyndat šrouby apod) v obou zemích.
I to tady bylo krásne popsané.. .

A co je Jobcenter ?
To není Arbeitsamt ?

Nemci Ti sociální dávky nedají, tady si nesplnila ale dostaneš je v ČR a zkrz Arbeitsamt Ti podporu v nezaměstnanosti popř další vyplácí česká strana kde podmínky splňujes.
Už i to tady někdo popisoval...
Stejným způsobem uz sem tady četl í o Rodičovskem příspěvku aniž by dotyčná v Německu vůbec sáhla na práci v kombinaci s VZP/AOK kartičkou měla taky plnou péči.

S přítelkyní taky nejsme manželé, přesto nás úřady a všichni jako partnery berou...
Ano musel sem podepisovat (třeba ohledně našich dětí) něco navíc, právě proto že nejsme manželé ale na tom že nás berou všude jako rodinu to nic nemění...

Teď to ostatně i vyzkoušíme, protože se budeme naposled stěhovat a prostě nevyjde to tak aby jsme oba jeden den s práci končili a další den začínali o 200km dal...
Takže nás čeká taky další srážka s Arbeisamtem Úsměv

Odvolání jako takové funguje ale je-li se vůbec proti čemu odvolávat.
Tvůj nárok vzniká v ČR, vědí to ?
Mají na to příslušné dokumenty ?
Říkat jim o tom nároku nestačí.... Mrknutí
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #20 : Červen 12, 2018, 12:41:45 pm »

pojištění v cz pořád ještě mám.....na aok pojištovně nas jako rodinu neberou vlastně všude a jak mi pan na imigračním se smíchem řekl že nám nevěří že jsme partneři ......muj partner ma v peči dítě my spolu dítě nemáme.....kdyby jsme byli manžele tak je vše jednoduší....to je právě ono na minulém jobcentru po mě chtěli dukaz že jsem pracovala v cz ten jsem jim doložila.....tam mi řekli že na peníze mám narok......tady nic po mě nechtěli i když jsem jim to davala.....a když jsem se ohradila že tam to bylo tak a tak....tak mi bylo řečeno že tady jsem v jinem městě.......psala jsem na odkaz který jsi mi tady dal....tak prvně že do tří dnu se ozvou a ted je to do týdne....tak uvidím.....na konci měsíce jedu do cz tak se zkusím informovat na pracaku co a jak...jestli mi budou schopni podat nějaký informace.....
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #21 : Červen 12, 2018, 03:47:31 pm »

zde mi přišla odpoved....možna to někomu take pomuže.....                                                                Dobrý den,

níže Vám zasíláme odpověď na Váš dotaz. Upozorňujeme, že služba Vaše Evropa – poradenství poskytuje nezávislé poradenství, a nelze proto její rady považovat za stanovisko Evropské komise, jiných institucí EU nebo jejich pracovníků. Zároveň není toto poradenství pro Evropskou komisi, jiné instituce EU nebo vnitrostátní orgány závazné.

Vážená paní,

děkujeme za Vaši důvěru, se kterou se obracíte na službu Vaše Evropa - Poradenství.

Pokud jste nebyla příhraničním pracovníkem (tzv. pendlerem), tak Vám Německo nemůže upřít nárok na dávky v nezaměstnanosti. Za pendlera byste byla považována, pokud byste v Německu pouze pracovala a přitom zemí Vašeho bydliště zůstala ČR a Vy za prací do Německa pouze dojížděla zpravidla denně či minimálně jednou za týden. V tom případě byste měla nárok na dávky v nezaměstnanosti pouze v ČR. Pokud jste tedy v Německu žila na nějaké adrese a již pracovala, tak máte v Německu nárok na podporu v nezaměstnanosti v případě, že splníte německé vnitrostátní podmínky výplaty dávky. V tom případě byste pak také měla mít nárok na zdravotní pojištění.

Váš nárok na dávky v nezaměstnanosti v zemi, kde jste pracovala naposledy v případě, že nejste pendlerem, vyplývá z evropského nařízení 883/2004 o koordinaci systémů sociálního zabezpečení, čl. 65, jehož text naleznete na: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=cs&catId=867

Z tohoto důvodu předáváme Váš případ SOLVIT centrum, které Vám zdarma pomůže domoci se Vašich evropských nároků vůči německým úřadům. SOLVIT Vás bude kontaktovat. Připravte si prozatím prosím naskenované kopie dokumentů s Vaším případem související. Více informací o SOLVIT centru naleznete na: http://ec.europa.eu/solvit/index_cs.htm

Více informací o Vašich evropských právech v případech, kdy přijdete o práci v zahraničí, naleznete na: http://europa.eu/youreurope/citizens/work/unemployment-and-benefits/unemployment/index_cs.htm

Doufáme, že Vám tyto informace budou k užitku a budeme rádi, pokud se na naši službu opět obrátíte v případě, že budete mít nové dotazy ohledně Vašich EU práv.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #22 : Červen 13, 2018, 11:38:12 am »

pojištění v cz pořád ještě mám....


Zacinam se ztrácet  Šok

Jak můžeš ,,pořád ještě mít pojištění v CZ" ?
To nechápu...
A máš ho tam jako co ?

To po Tobě nechtěli na pojišťovně papír s datumem kdy jsi se odhlásila, nebo v CZ to, kdy Tě odhlásila v DE AOK ?

Pokud jsi se už obrátila na SOLVIT, tak by si v tom na českém pracaku udělala asi jen zmatek. To Ti nedoporučuji.
To by byla varianta jak vše vyřešit sama...

Stejně tak nedoporučuji mít české zdravotní a zároveň se odvolávat na EU směrnice s tím že na něj máš nárok v DE...
Vzniká nebezpečí že to použiji proti Tobě a riziko že po Tobě budou chtít vše co za Tebe zaplatili když už si nebyla zamestnana a ať si to necháš proplatit tam, kde jsi pojištěna.

Česká strana Solvit bude v kontaktu s Německou stranou Solvit a budou se o Tobě navzájem dopodrobna informovat a nakonec Ti vysvětlí jak a co máš udělat a proc.
Jsou to právníci z obou stran a najdou řešení, pokud na něj budeš mít opravdu nárok.

To CZ pojištění to ale podle mého posouvá  úplně někam jinam  Nevím co si myslet/Nerozhodný ale třeba sem to jen špatně pochopil.
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #23 : Červen 13, 2018, 12:48:53 pm »

já si pojištní v cz platim dál obávala jsem se že by mohla nastat tato situace.....a v cz navštěvuji pravidelně jednoho lékaře je pro mě duležité přesně vědět co říka....to nemohu být pojištěná v cz i tady?
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #24 : Červen 13, 2018, 12:55:48 pm »

jinak nikde nikdo po mě žadný papír o odhlašení z pojištovny nechtěl  i muj lekař v cz ví že mam pojištění tady i tam....a zatím jsem v de ani žadný papír o odhlašení nedostala....jen jak mi ted napsali že mi to zamítli tak že mi pojištění platit nebudou.....
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #25 : Červen 13, 2018, 04:47:12 pm »

tak jsem si to vyhledala.....a už vím že nemohu být pojištěna ve dvou zemí eu....moje blbost...ale kdybych to bývala zrušila tak bych byla 3 měsíce bez žádnýho pojištění....tak ted nevím jestli to raději zrušit nebo raději nechat.....tak to dopada když si člověk vše nenastuduje dopředu moje blbost moje blbost Hněv ...jinak od července mám domluvený nastup do práce zde v de.....do cz jedu vyřídit termín svatby protože do takovedle situace už se nechci dostat a taky po 5 letech už by jsme do toho mohli praštit  Úsměv ....jako manželé to vše budeme mít lehčí kdyby nahodou .....ale doufám že se už nic nestane.....
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy