Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dvojí domactnost, zdr pojištění v ČR i D  (Přečteno 32363 krát)
weetech



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Duben 26, 2012, 10:11:58 am »

Ahoj, od 1.6. se s rodinkou stěhuji do D. Zároveň si v čechách ponecháme dům.Německé bydliště bude od českého vzdáleno 40 km.Každý víkend budeme v Čechách. Do nynějška jsem jakožto pendler měl v Čechách nárok na plnou lékařskou péči. Na  AOK mi řekli, že po přestěhování do D budeme mít v Čechách nárok jen na nutnou lékařskou péči.Slyšel jsem , že existuje možnost "dvojí domáctnosti", pobyt i v D, i v CR.Nevíte někdo:
                           1. zda je s dvoji domactností možné mít plnou péči v obou zemích (ta úřednice na AOK         nepůsobila zrovna přesvědčivě)
                           2.jak získat potvrzení pro "dvojí domáctnost"
                           3.jak to řešit v případě převozu do německé nemocnice z Čech, pokud bychom měli v ČR pouze nutnou lékařskou péči?Budu ten převoz muset zaplatit?Nebo to mám řešit turistickým připojištěním (což mi připadá dost šílené, vzhledem k tomu že budeme v ČR každý víkend).Díky za jakoukoliv radu.
Zaznamenáno
Luce



Karma: 2
Příspěvků: 12



« Odpověď #1 : Duben 26, 2012, 04:16:46 pm »

Ahoj, ja riesim podobny problem. Pracujem v CR , kde mam platene zdravotne poistenie, ale mam moznost pracovat z domu, tj, pracujem z Mnichova, kde byvam s manzelom. 
Mojou zdravotnou poistovnou je VZP, kde ma informovali ze si mozem zaziadat o formular E106 ktory mi vydaju po predlozeni potvrdenia o prechodnom pobyte v DE . Na zaklade formularu E106 sa mozem v DE prihlasit do poistovne (na strankach VZP maju zoznam poistovni kde sa mozem nahlasit) a bude mi zaistena zdravotna starostlivost v CR aj v DE.
Najlepsie ked sa budes informovat u svojej zdravotnej poistovni.
Zaznamenáno
michal81



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Červenec 18, 2012, 06:35:08 am »

Ahoj, ja riesim ten isty problem. Byvam v DE (Hessen), pracujem nadialku z domu pre CR spolocnost, som poisteny vo VZP a na Auslanderbehorde odomna chcu prelozenu pracovnu zmluvu, prelozene posledne tri vyplatne pasky a nemecke zdravotne poistenie. Pozeral som sa na stranku VZP:
http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/zdravotni-pece-v-zahranici/251/slovak-v-cesku-a-e106
To sa sice vztahuje na SK a CZ ale v zasade je to to iste. A tam pisu "doložil trvající bydliště na Slovensku a zaměstnání v České republice" ... Luce pisala tiez ze treba "predlozeni potvrdenia o prechodnom pobyte v DE "".... lenze co presne to je? Mam im doniest najomnu zmluvu, alebo na akom urade v DE si mi to potvrdenie vydaju? Je nutne to nechat prelozit do CZ a doniest to do VZP prelozene? Dalej mam otazku ze v akej konkretnej poistovni v DE ta poistili na zaklade E106? Lebo ja som volal do AOK a oni povedali ze pokial nepracujem v DE ta nieje moze mat u nich poistenie a ze na Auslanderbehorde to odomna nemozu chciet a ze im musi stacit CZ poistenie...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy