Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Získání pracovního povolení na dálku  (Přečteno 39047 krát)
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« : Listopad 16, 2010, 05:21:10 pm »

Ahoj, v Mnichově jsem byla přes rok jako au-pair (což můžu doložit "výplatničkami") a vrátila se po roce zpátky do ČR. Existuje možnost zažádat si o pracovní povolení na dálku? Pobyt jsem po domluvě s bývalou Gastmutter neodhlásila, mam vystudovanou vš ekonomku, jen je poměrně náročné se teď dostat do Mnichova (a to nejen z finančních důvodů). Díky za každou radu.
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 16, 2010, 07:30:21 pm »

To se ti tady tak líbilo, že už po pár týdnech plánuješ návrat zpátky?

"Neomezené" pracovní povolení, které se zpravidla dostane po 12ti měsících práce v Německu, se nevydává na základě au-pair pobytu, protože au-pair pobyt není brán jako práce, ale pobyt za účelem zlepšení jazykových schopností.

Jiné to je v případě, že by jsi žádala na základě 3-letého pobytu v Německu. K tomu ti ale rok pobytu nestačí.

S VŠ-vzděláním máš přece šanci najít práci i tak, nabídek je spousta, jen třeba nemusí být v Mnichově.
« Poslední změna: Listopad 16, 2010, 07:37:44 pm od David » Zaznamenáno
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« Odpověď #2 : Listopad 16, 2010, 07:48:20 pm »

Ahoj Davide, líbilo, líbilo... Jinak ty budeš určitě vědět - od května povinnost pracovního povolení skutečně padá? Půjde to jako v ČR - najdu si práci a když mě budou chtít, půjde "jen" o pracovní smlouvu?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy