Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Máme nárok na něm. občanství?  (Přečteno 427838 krát)
kvetulinka



Karma: 0
Příspěvků: 10



WWW
« : Červenec 08, 2008, 10:00:15 am »

Ahojky lidicky,muzete mi poradit.Dcerka se narodila v cesku ,oba jsme cesi s ceskym obcanskym prukazem i kdyz dlouhodobe zijici zde.Mame si zazadat o obcanstvi nemecke nebo muzeme mit dvoj obcanstvi?Jestli ano jak postupovat v obou pripadech.Dcerka mi ted nastupuje do prvni tridy, ta potom bude mit obcansky prukaz nemecky nebo  jak?Muj dotaz je trochu chaoticky,ale rada bych vedela co mam obstarat,abychom meli vse v poradku.Vzdycky jste mi tu dobre poradili a proto jiz ted predem dekuji za Vasi pomoc.Muj manzel sem sel za praci je tu jiz 8 let a ja s dcerkou tu ziji dva roky. Mrknutí  Kvetulinka
« Poslední změna: Červenec 08, 2008, 10:23:16 am od David » Zaznamenáno
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #1 : Červenec 08, 2008, 10:26:19 am »

cauky.

pokusim se ti odpovedet, byt jen otazkami...

1) proc si myslis, ze by dcera mela mit narok na nem. obcanstvi ? (narozena v CR, oba rodice cesi, nebo ma jeden z vas nem. obcanstvi ? - pak by mela automaticky narok na nemecke respektive na oboji)

2) proc  pro ni chces nem. obcanstvi ? polozila jsi si uz otazku co ji to skyta za vyhody reps. nevyhody ?


Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červenec 08, 2008, 10:31:11 am »

Prvni otazka je - PROC nemecke obcanstvi? Je temer jiste, ze byste se kvuli nemu museli/y vzdat ceskeho. Stoji to za to? Dvoji obcanstvi je podle mych informaci mozne jen kdyz ma clovek nekde v rodine nejaky  nemecky zaklad, nebo pochazi z urcitych oblast, historicky osidlenych nemci (vice tady v sekci "nemecke obcanstvi" ci jak se jmenuje). Jinak po jiste dobe mate rpavo o nemecke obcatsvi pozadat...i kdyz si myslim, ze to je vic nez 8 let, a rozhodne vic nez 2.
Nemecko kazdopadne byde chtit doklad, ze se vzdavate ceskeho obcantsvi, Chorvati to sice resivaji tak, ze se vzdaji, dostanou ho tady a pak to v Chorvatsku vezmou zpet...ale jestli to tak bude fungovat i u nas, resp. co se stane, kdyz si to ty staty jednou sdeli, to nevim.

Ja sam jsem tu pres 7 let a jeste nikdy jsem po nemeckem obcanstvi netouzil. Dcerka muze do skoly i s ceskym pasem, zeano. Zit tu s nim muze bez problemu taky. Jediny rozdil pak je, ze cloveka muzou za velmi tezke trestne ciny vyhostit a nema volebni pravo...ale ono tady, stejne jako v CR, stejne temer neni koho volit, takze tezke dilema to bude jak tady, tak tam.

Uzavrel bych opet tou pocatecni otazkou...PROC?
« Poslední změna: Červenec 08, 2008, 10:32:33 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červenec 08, 2008, 10:39:49 am »

Ahoj,
pokud jste oba Češi a i dcerka se narodila v CR, tak nemáte nárok na dvojí občanství.
Manžel si po (5/8mi?) letech pobytu v Německu pravděpodobně může požádat o německé občanství, viz "Einbürgerung", ale může tím pádem ztratit české (protože to německé nezískal z manželství), ale co by mu to přineslo za výhody?
Přečti si "deutsches Staatsangehörigkeitsrecht"

PS: volit můžeš i s českým občanstvím, ale jen u  "Kommunalwahlen"
« Poslední změna: Březen 13, 2012, 05:49:26 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Červenec 08, 2008, 04:05:55 pm »

PS: volit můžeš i s českým občanstvím, ale jen u  "Kommunalwahlen"
Úsměv Ridit bez ridicaku muzes taky...treba trikolku. Kdyz se rekne "volby", mysli se tim ty opravdove, ne komunalni. Mimochodem, kdo z Cechu uz tady u komunalnich byl? Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červenec 08, 2008, 05:11:11 pm »

Mimochodem, par zajimavych postrehy je tady http://komunity.web2.cz/dp-migrace/obcanstvi_ztrata_ceskeho.phtml, nebo pouzit Google a prislusny dotaz http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1B3GGGL_en___DE211&q=ztr%C3%A1ta+ob%C4%8Danstv%C3%AD+ciz%C3%ADho+st%C3%A1tu&btnG=Search
Tematicke stranky a brozura primo k tematu (napravo "Wie werde ich Deutsche/-r") - http://www.einbuergerung.de/index2.htm

Aneb CR, podobne jako Nemecko, praktikuje princip jednoho statniho obcanstvi v pripade, ze clovek nejake obcanstvi nabyva vlastnim administrativnim ukonem (zadosti o obcanstvi). Nemci budou chtit, aby ses ceskeho vzdala, coz ani nebude potreba, protoze ti uspesnou zadosti o nemecke ceske automaticky zanikne. Na to ale asi jeste mas par let cas, treba si to doby lepe preberes duvody proc to (ne)delat.
« Poslední změna: Červenec 08, 2008, 05:15:52 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #6 : Červenec 09, 2008, 09:36:20 am »

Kleeno, ja jsem trebas v komunalnich volbach volil Úsměv a bylo by koho i v tech "opravdovych", prece jen mi prijde ze tady jsou nekteri politici vice volitelni nez v Cesku, volim nakonec ale i tam.
Vyhody to urcite ma, ale po vstupu do EU je mozna jen hlavni vyhoda toho pracovniho povoleni - no na druhou stranu tohle taky za par let spadne a uz dnes to neni takovy problem tady legalne pracovat.

Jestli tu chcete zit naporad a vychovat vasi dceru jako Nemku, tak nemecke obcanstvi bude urcite dobrym rozhodnutim, ktere pozdeji mnohe usnadni. Pokud mate ale v planu tu pobyt jen par let a pak se vratit, tak to nemecky obcanstvi neni vubec nejak nutne - to je ale jen muj nazor.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Červenec 09, 2008, 10:51:54 am »

Jake Te napadaji jine prakticke vyhody, nez volebni pravo a nemoznost vyhosteni? Pracovni povoleni dostanes snaze nez obcanstvi a po roce mas narok na neomezene.
A nekoho vrazdit nemam v planu. Tim jsou podle mne vsechny prakticke stranky OK.

Ad volby tady nebo v CR...to mozna prijde na to, kde chces ovlivnovat vyvoj...a jestli veris tomu, ze tvuj hlas neco zmeni. Ja svuj vidim jen jako protivahu jakekoliv levice a krajni pravice, a tak ho take pouzivam. Bohuzel neni nikdo, u koho bych si byl jist "toho chci volit, ten ma styl a vizi, s tim to nekam povede". Ale to je jine tema.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #8 : Červenec 09, 2008, 04:55:13 pm »

Dcerka mi ted nastupuje do prvni tridy, ta potom bude mit obcansky prukaz nemecky nebo  jak?
Tak já myslím že pro ni musíš vyřídit cestovní pas v Česku, německá občanka je  pouze pro Němce. Popř. se může prokazovat povolením k pobytu (Aufenthaltserlaubnis).
Bude lépe když odpoví někdo kdo s tím má osobní zkušenosti.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Červenec 09, 2008, 06:21:46 pm »

Dcerka mi ted nastupuje do prvni tridy, ta potom bude mit obcansky prukaz nemecky nebo  jak?
Tak já myslím že pro ni musíš vyřídit cestovní pas v Česku, německá občanka je  pouze pro Němce. Popř. se může prokazovat povolením k pobytu (Aufenthaltserlaubnis).
Bude lépe když odpoví někdo kdo s tím má osobní zkušenosti.
Vzdyt dcerka je Ceska, narozena v CR. Jestli se anchazi v Nemecku a nikdo ji sem nevezl v kufru auta, cesky pas uz musi mit.
Tady podle mne slo jen o to, jak se dostat k DE obcanstvi...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #10 : Červenec 09, 2008, 06:42:16 pm »

Tak tady šlo o její vlastní identifikaci např. při cestě do školy, na školní výlet atd..., do 10ti let může být zapsána v českém pasu rodičů, do té doby ji může stačit k identifikaci jen nějaký školní průkaz (řekl bych že pro dítě i bezpečnější), pak od 10ti let, tedy cca. od 4. třídy, už je třeba pro ni vyřídit v Česku vlastní pas.
Zaznamenáno
MagdaD



Karma: 3
Příspěvků: 91



« Odpověď #11 : Červenec 09, 2008, 06:59:44 pm »

Kazde dite musi mit cestovni pas od narozeni pokud chce vycestovat.
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #12 : Červenec 10, 2008, 09:42:40 am »

Jake Te napadaji jine prakticke vyhody, nez volebni pravo a nemoznost vyhosteni? Pracovni povoleni dostanes snaze nez obcanstvi a po roce mas narok na neomezene.
A nekoho vrazdit nemam v planu. Tim jsou podle mne vsechny prakticke stranky OK.

Ad volby tady nebo v CR...to mozna prijde na to, kde chces ovlivnovat vyvoj...a jestli veris tomu, ze tvuj hlas neco zmeni. Ja svuj vidim jen jako protivahu jakekoliv levice a krajni pravice, a tak ho take pouzivam. Bohuzel neni nikdo, u koho bych si byl jist "toho chci volit, ten ma styl a vizi, s tim to nekam povede". Ale to je jine tema.
____________________________________________________________
Myslel jsem to asi tak ze kdybych mel zit nekde zbytek meho zivota, je lepsi tam zit i podle papiru jako mistni nez jako cizinec. To nema spolecneho nic s vrazdenim, ale podle me je logicke ze pokud bych chtel stravit cely zivot v USA tak je lepsi mit americke obcanstvi, v Nemecku nemecke, ve Francii francouzske apod.
Mimoto muzes nejen volit, ale i byt volen a byt skutecne aktivni casti spolecnosti ve ktere zijes.

Ja zatim volil skoro vzdycky, nedelam si iluze ze by muj jediny hlas neco zmenil, ale je to moje pravo a rad jej vyuziju. A samozrejme ze te pali nejvice problemy te spolecnosti/zeme, kde zijes a kde se jejich rozhodnuti tebe nejvice dotykaji. I kdyz nekdy rozhodnuti v Cesku maji na Cechy tady taky dopad, takze to bude platit i obracene. Urcite je dobre ze aspon ta komunalni politika je otevrena i EU cizincum jez tu jsou prihlaseni k pobytu.
Jinak politicky taky radsi volim strany ktere jsou protivahou krajni pravici a jakekoliv levici Úsměv

Magdo, s tim pasem jsi si jista? Ja myslel ze tam je nejaky vek do ktereho muze vyjet s rodici a pas nepotrebuje, ale mozna ze se to zase zmenilo...
Zaznamenáno
MagdaD



Karma: 3
Příspěvků: 91



« Odpověď #13 : Červenec 10, 2008, 10:10:41 am »

Tome,

loni byl ten pas potreba od narozeni (loni v lete se mi narodila sestricka, museli jsme ji vzit pres hranice a potrebovala pas), ale vzpominam si, ze od ledna tohoto roku se zakon zmenil, takze neznam nejaktualnejsi pozadavky. Ono totiz neni jednoduche vyfotit miminko s otevrenyma ocima a bez pozadi maminky, kdyz samo neudrzi hlavu.

Sorac za pripadne zmatky Úsměv.

Magda
Zaznamenáno
krikri



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #14 : Červenec 10, 2008, 11:38:46 am »

prave ze uz to letos zase zmenili  Mrknutí od 1. 3. 2008 je možnost zapisování dětí mladších 10 let do cestovních dokladů rodičů
nebo muze mit dite vlastni pas, ale napriklad pro deti do 5 let ma platnost jenom 1 rok, takze je docela otrava ho kazdy rok vyrizovat znovu
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy