Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk us
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Stěhování ČR->Vídeň, ukončení PP v ČR ve zkušební lhůtě, co vše zařídit?  (Přečteno 31894 krát)
L.u.c.i.e.



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 02, 2014, 09:33:19 pm »

Dobrý večer,
ráda bych Vás, zkušenější, požádala o radu. Pročetla jsem mnoho témat i stránek, co dělat před stěhování do AT a výsledek je, že mám neskutečný "guláš" informací. Mohli byste mi, prosím, popsat, co mě tedy vlastně čeká?

Věc se má tak, přítel žije ve Vídni, já v ČR, přelom prosince / ledna se budu za ním stěhovat. Nyní jsem v ČR ve zkušební lhůtě, s ukončením PP nebude tedy problém, co mi ale vrtá hlavou - má první otázka - mám se přihlašovat v ČR na úřad práce? Práci budu hledat ve Vídni, zároveň by mi ale v ČR vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti (sice velmi malá částka, ale ne nezanedbatelná). Jak se toto řeší?

Dále, až se přestěhuji, co musím udělat jako první? Meldezettel? To je do 3 dní od příjezdu? Musím mít k Meldezettel i svůj pas a nějaké další osobní dokumenty (rodný list apod..., musí být úředně ověřený?)?

Jaké jsou další kroky? Tamní úřad práce? Četla jsem i o E-Card, té dost dobře nerozumím. Jak je pro mě řešeno zdravotní a sociální pojištění? Není mi jasná ta provázanost mezi ÚP v ČR a v AT. A pak mám 3 měsíce na to, abych si našla práci? Po uplynutí této doby, musím udělat co?

Předem děkuji za odpověď, čím víc se stěhování blíží, tím větší zmatek ve všech záležitostech mám... Budu ráda za každou radu.

Lucie
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla stránky | Kontakt | usa.krajane.cz © 2014
Stránky Čechů a Slováků v USA o životě, práci, studiu a cestování v USA.

odkazy